Mezoterapia na wszystko

Mezoterapia jest jednym z częściej wybieranych zabiegów estetycznych zarówno w Polsce jak i na świecie. Polega na bezpośrednim wprowadzaniu do skóry właściwej substancji rewitalizujących,witaminowych a nawet leków za pomocą cienkiej igły. Dobór odpowiedniego preparatu jest indywidualny i zależy od wieku, rodzaju skóry, obszaru ciała oraz oczekiwań pacjenta. Zabiegi mezoterapii umożliwią nawilżenie skory, jej ujędrnienie, zwiększenie grubości naskórka,wygładzenie zmarszczek , leczenie miejscowego odkładania tkanki tłuszczowej, a nawet powstrzymanie wypadania włosów.                     


O częstotliwości zabiegów decyduje lekarz i przeprowadza je w równych odstępach czasu . 

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są: infekcje skórne, nowotwory, chemioterapia, ciąża, przewlekłe stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, zaawansowana cukrzyca. 

Warto również wiedzieć, że minimum 48h po zabiegu należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne, zrezygnować z basenu, sauny i kosmetyków o działaniu podrażniającym . 

Preparaty do mezoterapii zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy. 

Często do mezoterapii wykorzystuje się również osocze bogatopłytkowe, które ma silne właściwości regeneracyjne. 

Mezoterapia jest nadal jednym z najchętniej wybieranych zabiegów ze względu na swoją skuteczność , naturalne efekty i małą inwazyjność.

Na zabiegi zapraszamy 
do Gabinetu DermatologiaBielsko.pl w Bielsku Białej ul Wyspiańskiego 12.
Rejestracja 538 442 328

Elżbieta Rutkowskalek. med. specjalista dermatolog i wenerolog
lek. medycyny estetycznej

0 komentarze :